notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Miért érzed magad mindig éhesnek? – Elmondjuk!

hirdetes

Ezért érzed magadat mindig éhesnek! – 8 ok, amire sosem gondoltál!

B. Á.
8 ok, amiért mindig éhesnek érzed magad

Ezért vagy mindig éhes - Valami nincs rendben a hormonjaiddal

Ha a testet folyamatosan stressz éri, akkor a kortizol (avagy a stresszhormon) fokozott éhségre késztetheti szervezetedet. A stresszevés ráadásul épp, hogy az olyan ízesített ételek irányába hajtja az embereket, amikben sok a cukor és a finomított szénhidrát – ezektől pedig nem érezzük magunkat sokáig jóllakottnak.

A menstruáció szintén beleszólhat a hormonháztartásba, átmenetileg növelve megnövelve ezzel az éhséget és az élelmiszerek iránti vágyakozást, amelyeknek mind a fokozott kimerültséghez, mind pedig az energiaszükségletek megugrásához közük van. Próbálj más, egészségesebb megoldásokat találni a stresszoldásra – mozogj egy kicsit, beszélgess egy barátoddal, olvass, írj, meditálj, vagy játssz házi kedvenceddel.

Ezért vagy mindig éhes - Több energiát használsz fel, mint gondolod

Ha szervezeted nem kap elég energiát, akkor folyamatosan éhesnek érzed majd magad. Ha az utóbbi időben többet mozogsz, vagy intenzívebben, talán tovább edzel a szokottnál, akkor ezzel arányosan éhesebbnek is érzed majd magadat, hiszen tested több kalóriát éget el, mint amennyihez hozzászoktál.

hirdetes

A fokozott energiafogyasztáshoz más tényezők is hozzájárulhatnak. Például a várandósság, a szülés utáni erőre kapás, a szoptatás és a gyerekek hajkurászása mind energiát követelnek a testtől. Egy jó alkalmazás vagy egy szorgosan vezetett napló segíthet nyomon követni kalóriaszükségleteidet.

hirdetes

Ezért vagy mindig éhes - Ki vagy száradva

Biztosan te is érezted már úgy a délután folyamán, hogy „de jól esne nassolni valamit”. Nos, az éhségérzet valójában gyakran a dehidratáció egyik jele. Egy, a Physiology and Behavior című lapban megjelent kutatás szerint az emberek az esetek 62%-ában nem megfelelően reagálnak azokra a jelekre, amelyeket testük küld nekik, gyakran összetévesztve egymással az éhséget és a szomjúságot.

Persze a vízfogyasztás nem helyettesítheti az étkezést, de megéri rendszeresen elegendő vizet inni, nehogy „éhesnek” érezd magad, holott csak szomjazol valamire. Ha evés után még mindig éhesnek érzed magad, akkor igyál meg egy-két pohár vizet. Ha még így is éhes vagy, akkor tényleg éhséget érzel. Ilyen esetben dobj be néhány falat fehérjében gazdag nassolnivalót, hogy tovább érezd magad jóllakottnak.

Ezért vagy mindig éhes - Nem alszol eleget

Az alvásnak rendkívül fontos szerepe van a hormonok szabályozásában, és, mint tudjuk, ezek is befolyásolhatják az éhségérzetet. A tudomány szerint a rövidebb alvások fokozhatják a ghrelin nevű hormon termelődését (ami az éhséget fokozza), és csökkenthetik a leptinét (ami a jóllakottságért felel). Ha tehát nem alszol eleget, akkor elképzelhető, hogy éhesebbnek érzed magad, és több cukros élelmiszerre vágysz majd. Próbálj tehát ráállni egy egészségesebb alvási rendre, és ne fogyassz alkoholt illetve nehéz ételeket lefekvés előtt.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

K-vitamin

K-vitamin   A természetben két változata fordul elő: fillokinon (K1), amit a zöld... Tovább

Flabélos

OTO FLABéLOS (FL-3000) (Gyártói információ)   Professzionális TTV (teljes test... Tovább

Tovább a lexikonra
akaraterő diéta egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás