8. Édesburgonya
A szénhidrátok a szervezet legideálisabb energiaforrásai, a rostokban és szénhidrát gazdag szuperételek pedig gondoskodnak róla, hogy vércukrod lassan emelkedjen meg, miután elfogyasztottad őket. Egy nagy, sült édesburgonya 37 gramm ilyen szénhidrátot és 6 gramm rostot kínál.
9. Zab
A zab azért olyan remek választás reggelre, mert összetett szénhidrátokat tartalmaz, amit lassabban emészt meg a szervezet. Ennek köszönhetően tovább érzed magadat jóllakottnak, és ritkábban nyúlsz majd a nassolnivalókhoz. A zabpelyheket különféle gyümölcsökkel és egyéb magokkal (chia, len, stb.) teheted még táplálóbbá és ízletesebbé.
10. Algák
Rengeteg olyan alga van (kombu, nori, dulse, wakame, stb.), amelyeket érdemes kipróbálni. Az algák tele vannak olyan mikrotápanyagokkal, mint a jód, a vas, a kalcium és a magnézium. Szárított formájukban például könnyedén rászórhatod őket főtt krumplijaidra vagy pattogatott kukoricáidra, de a zöldséges tálakban is ott a helyük.
11. Tojások
A tojásokról sokáig úgy tartották, hogy sárgájuk rossz hatással lehet a szívre. Ezt a tévhitet azóta már többszörösen is szertefoszlatták, és az USDA az egészséges élelmiszerek közé sorolja a tojásokat – a fehérjüket és a sárgájukat is. Nem az étkezési koleszterinektől kellene tartaniuk az embereknek, hanem a feldolgozott transz- és telített zsírsavaktól. A zöldséges-tojásos omlettek és fűszerezett rántották ízletes és tápláló reggelik lehetnek, ahogy a vasárnap elkészített, és későbbre lehűtött tojáslepények is, ha nincs időd reggelente főzőcskézni.
12. Goji bogyók
A rágós, savanykás goji bogyók tele vannak rostokkal, C-vitaminnal és természetesen előforduló cukrokkal. Általában aszalva lehet kapni őket, így tökéletesen joghurtokban, reggeli zabpelyhek között és házi diákcsemegékben is.
13. Lazac
A lazacok rengeteg omega-3 zsírsavat tartalmaznak, amik nagyon fontosak a szervezet számára. Fogj egy-két filét, szórd meg őket egy kevés sóval és borssal, majd süsd meg őket egy forró serpenyőben két teáskanál olaj társaságában. Mindkét oldaluk 3-3 perc alatt kellően megsül majd.
14. Hajdinatészta
A hagyományos tészták helyett próbáld ki a hajdinából készült alternatívákat. Ez a szuperétel bögrénként 12 gramm rostot, és 24 gramm fehérjét tartalmaz. Érdemes megkóstolni a japán soba tésztákat, amelyeket általában hajdina- és búzaliszt keverékéből készítenek.
15. Tesjavó
A tejsavó nagyszerű fehérje- és rostforrás, ráadásul a kevés vegánbarát B12-vitamin egyike is egyben. Többek között pizzákra és salátákra szórva (mondjuk parmezán helyett) alkalmazható, de gyümölcslevesekbe is kerülhet belőle némi extra fehérje érdekében.