3. Lazac, tonhal és egyéb halak
A lazacban és hasonló halakban található omega-3 zsírsavak nem csak a gyulladásokat segítenek csökkenteni, hanem a zsírtartalékokat is. Ez annak köszönhető, hogy a halhúsnak köszönhetően a szervezet kevesebb kortizolt termel majd, ami egy, a zsírok elraktározásáért felelő stresszhormon. A halfogyasztásnak tehát nem csak az izmokra, hanem a szívre is jótékony hatása van.
4. Savófehérje
Amikor megpróbálsz leadni a súlyodból, a savófehérje az izmok védelmében és megőrzésében segít majd. Szerencsére ezt az ételt többféle másik élelmiszerhez is könnyedén hozzáadhatod, például turmixokhoz és más tápláló italokhoz. Mindemellett segít tovább jóllakottnak érezned magadat, és a zsírégetést is elősegíti.
5. Almaborecet
Az almaborecet sokat segíthet az étvágy csillapításában. Próbálj meg néha a napi vízmennyiséghez hozzáadni egy keveset belőle, és figyeld meg, hogy hogy alakul az éhséged. Az almaborecet ecetsavtartalma továbbá egyes szakértők szerint segíthet csökkenteni a gyomorban összegyűlő zsírmennyiséget, és javítja a test zsírleadó-képességét is.
6. Húsok
Az olyan vitaminok, mint a B6, elengedhetetlenek ahhoz, hogy kitartóan végezhesd gyakorlataidat az edzések során. A zsírmentes marhahús, pulykahús és csirkehús mind az „izmos étrend” fontos részét képezik. Ezek a fehérjék felesleges extra kalóriák nélkül látják el testedet üzemanyaggal.
7. Kinoa
A kinoa egy nagyszerű szénhidrátforrás, ami az edzésekhez és hétköznapi tevékenységekhez nélkülözhetetlen energiát biztosítja tested számára. A maratonra készülő futók például sok szénhidrátot fogyasztanak a felkészülés során, hogy ezzel is megerősítsék állóképességüket a hosszabb távokra.