notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

A banánfogyasztásnak számtalan előnye van!

hirdetes

Így segítik a szervezetet a banánok

Sz.F.
Így segítik a szervezetet a banánok

3. Jobb hangulatba hoznak

Ha kissé letörtnek érzed magad, akkor egyél meg egy banánt. A banánok triptofánt és tirozin tartalmaznak – a szervezet ezeket az aminosavakat használja fel a szerotonin és a dopamin előállításához, amelyeket „boldogsághormonokként” szokás emlegetni, mert képesek javítani a közérzetet.

4. Hozzájárulnak a szív egészségéhez

Mivel nagyszerű káliumforrások, a banánok különösen jót tesznek a szívnek. A kálium az egészséges szív egyik alapszükséglete, ugyanis fontos szerepet játszik a vérnyomásszintek szabályozásában. Ez az ásványi anyag továbbá a szervezet más funkcióihoz is elengedhetetlen – többek között a szív elektromos egyensúlyának fenntartásához is.

hirdetes

Több kutatás eredménye is arra enged következtetni, hogy a káliumban gazdag étrendek segíthetnek a magas vérnyomás csökkentésében, emellett pedig akár 27%-kal is csökkenthetik a szívbetegségek kialakulásának veszélyét. Ez különösen fontos tényező, ugyanis az artériák a kor előrehaladtával egyre merevebbé válnak, ami könnyedén szívbetegséghez vezethet.

hirdetes

A kálium segít megőrizni az artériák rugalmasságát – erre utal legalább is egy kutatás, amelyet az Birminghami Alabamai Egyetem szakértői végeztek egereken. A kutatás során olyan egereknek adtak különböző mennyiségű káliumot, amelyek génjeit a szívbetegségre való hajlamosságra optimalizálták. A tesztek során kiderült, hogy azon egerek artériái, amelyek kevesebb káliumot kaptak, merevebbek voltak, mint azoké, amelyeknek többet adtak az ásványi anyagból.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Szótár

Kalcium

Az emberi szervezetben a legnagyobb mennyiségben fellelhető ásványi anyag. A csontjaink... Tovább

High protein diéta

Fehérjékben gazdag összetételű diéta. Tovább

Tovább a lexikonra