Az egészséges életmódban és a fogyókúrában mindig előkelő helyen szerepel a hal, viszont a hétköznapokban kevesen választják az asztal főfogásának. Ennek az oka bizonyára az, hogy sokan anélkül, hogy megkóstolnának, illetve kipróbálnának új recepteket. Most bemutatom a kedvenceim, melyeknek köszönhetően nem csak jóízűen eszem a halat, de még szeretem is!
„Fúj, én nem szeretem a halat!”
Vannak, akik már a diéta belekezdése előtt kijelentik, hogy márpedig ők nem fognak halat enni. Természetesen nem is kell megbarátkoznod vele, ha valóban nem szereted, de ha még nem is kóstoltad a legtöbb fajtát, akkor honnan tudod, hogy valóban olyan rossz, mint ahogyan azt elképzelted? A titok, az elkészítési módban rejlik!
Próbáld ki a 7 diétás halétel receptjének egyikét és garantálom, hogy felkerül a hal a kedvencek listájára!
“Miért olyan egészséges a hal?”
A hal nem csak az egészséges életmódot követők, illetve a fogyni vágyók étrendjébe ajánlott, hanem mindenkinek. A hal húsa nagyon könnyen emészthető, ellentétben a marhával, a disznóval és társaival. Emellett magas a fehérjetartalma, amit már tegnap kifejtettem neked bővebben, hogy miért olyan fontos és pontosan hogyan kerül a tányérodból az izomsejtekbe.
A jó zsírok fogyasztása szintén elengedhetetlen az étrendedből, amelynek mennyisége a hal típusától (édesvízi, tengeri, tenyésztett stb.) függ. Emellett haltól függően, körülbelül 50-100 mg/ 100 gramm koleszterint is tartalmaznak.
Ugye tudod, hogy a „jó koleszterin” fogyasztásáról nem szabad megfeledkezni?
Mi az a „jó koleszterin”?
A koleszterin egy viaszhoz hasonló anyag, amely a zsírokkal és olajokkal együtt a lipidek családjába tartozik. Nélkülözhetetlen a testünk összes sejtje számára és különleges szerepe van az agysejtek, idegsejtek és bizonyos hormonok képződésében. Körülbelül 75%-át a szervezet (máj) állítja elő.
Két fő típusa van a koleszterinnek: alacsony sűrűségű lipoprotein (LDL) és magas sűrűségű lipoprotein (HDL). Fontos, hogy a napi bevitel ne legyen 300 mg-nál több!
A zsírok másik típusa, a transzzsír. Olyan élelmiszerekben található meg, amelyek részlegesen hidrogénezett zsírokat tartalmaznak (például: néhány sütemény, keksz). A transzzsír növelheti az LDL „rossz koleszterinszintjét”. A telített zsíroktól eltérően a transzzsírok szintén a HDL, azaz a „jó koleszterinszintjének” csökkenéséhez vezetnek vagy emelik a vér triglicerid szintjét.