notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

10 "egészséges étel", ami valójában nem egészséges: egészségesnek hitt egészségtelen ételek

hirdetes

10 egészségesnek hitt étel, ami valójában nem egészséges

Nem egészséges ételek, amikről azt gondoltad, hogy az

7. Sokmagvas kenyér

A sokmagvas kenyér önmagában csak azt jelenti, hogy a kenyér többféle gabonából készült, de az sosem kerül szóba, hogy mennyire finomítottak az összetevői. A finomított gabonák drasztikus feldolgozáson mennek át, amely során a korpák és a csírák (ezek adnák a rostokat, a vitaminokat és az ásványi anyagokat) mind eltűnnek belőlük. A kész termékbe így már csak az egyszerű szénhidrátok kerülnek bele, amiktől az ember vércukra megugrik, és hizlalnak is.

Válogass az olyan kenyerek között, amelyek egész magvakat kínálnak, és a teljes kiőrlésű búza, rozs vagy zab az első számú összetevőjük. Ha többféle mag is van bennük, az szintén remek, de győződj meg róla, hogy ezek mind egész magvak legyenek, hogy részesülhess a tápértékükből.

8. Dióvajak

A dióvajakkal alapjáraton nincs semmi probléma, hiszen egy-egy kanálnyi adaggal ízletes fehérjékkel és zsírokkal egészítheted ki napi étrendedet.

Sajnos azonban vannak olyan dióvajak is (és ez bizony a „természetesként” megjelöltekre is vonatkozik), amelyek hozzáadott cukrokkal vagy transzsírokkal készülnek, ezek a káros zsírok pedig fokozzák a rossz koleszterinek mennyiségét, és csökkentik a jó koleszterinekét.

hirdetes

Ellenőrizd tehát a termék csomagolásán, hogy mik láthatók az összetevők listájában. Az igazi dióvajak csak diót tartalmaznak, hozzáadott cukrok és egyéb káros adalékanyagok nélkül. Na persze mértéktartásra ezeknél is oda kell figyelni, hiszen egy evőkanálnyi adag akár 100 kalóriát is tartalmazhat.

9. Gyümölcsdarabos joghurtok

hirdetes

Joggal vakarod a fejedet: igen, a joghurt egészséges, és igen, a gyümölcsök is egészségesek. Szóval mit keresnek a gyümölcsdarabos joghurtok ezen a listán? A gondot az az ízesített massza jelenti, amiben a gyümölcsdarabok úszkálnak a dobozban.

Egy 170 grammos gyümölcsdarabos joghurtban durván 29 gramm szénhidrát és 24 gramm cukor található. Ennyi erővel már konkrétan édességet is ehetnél.

A megoldás? Vegyél inkább sima, natúr joghurtot, és vágd bele saját gyümölcsdarabkáidat. Ez persze több erőfeszítést igényel, de lényegesen kevesebb cukrot viszel be vele a szervezetedbe, ami a vércukorszintedet is megkíméli majd, és nem éhezel meg tőle újra fél órán belül.

10. Dobozos saláták

Sok előre csomagolt dobozos saláta, amit a büfékben és boltokban is megtalálsz akár ezer kalóriát is rejtegethetnek magukban. A bennük található sajtok és húsok továbbá általában nátriummal tartósítottak, ami egyben ízfokozóként is hat. A problémát tovább fokozza, hogy sok ilyen előre csomagolt salátán nincs is tápértéket jelző címke, ezért jobb, ha inkább nagy ívben elkerülöd őket.

Csak azért tehát, mert valami tele van zöldséggel, még nem jelenti azt, hogy automatikusan egészséges is, hiszen tele lehet láthatatlan adalékanyagokkal. A legjobb, ha inkább saját magadnak készítesz salátát olyan hozzávalókból, amikből pontosan tudod, hogy mit tartalmaznak.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Magnézium

Az emberi szervezet megfelelő működéséhez szükséges legfontosabb ásványi anyagok közé... Tovább

Dinamikus streching

  A dinamikus stretching mozgásanyaga tulajdonképpen megegyezik a hagyományos,... Tovább

Tovább a lexikonra
alakformálás diéta édesség egészséges életmód egészséges táplálkozás éhezés életmód elhízás étrend fogyókúra gyümölcs nassolás reggeli túlsúly vitamin