30 napos tiszta étrend
12. Nap – Tarts vegetáriánus napot
A tiszta étkezéshez nem kötelező vegetáriánus étrendre váltanod, nem hiába választják olyan sokan a növényi alapú étrendet. Tudományos bizonyítékok is indokolják, hogy miért érdemes több zöldséget és kevesebb húst enni, ezért próbálj meg minden héten legalább egy olyan napot beiktatni, amikor egyáltalán nem eszel semmilyen húst. Temérdek fehérjében gazdag, növényi alapú alternatívával pótolhatod a húsokat ezeken a napokon, és rengeteg ízletes, mégis tiszta vegetáriánus receptet találsz az interneten.
13. Nap – Dobj össze egy szuper reggelit
Ha szeretnél két legyet ütni egy csapásra, akkor készíts egy ínycsiklandó frittatát azokból a zöldségekből, amik félig elfogyasztva várakoznak hűtődben. Egy jó frittata kizárólag tiszta hozzávalókból készül, és lényegében bármilyen zöldséget felhasználhatsz benne. Kell hozzá néhány tojás, és már mehet is!
14. Nap – Elő a lassú főzőedénnyel!
A lassú főzőedény egy rendkívül sokoldalú konyhai berendezés, amiben számos ízletes fogást elkészíthetsz. Szerencsére tiszta ételekhez is használhatod, ráadásul nagyon egyszerűen összeüthetsz vele valamit, amit aztán akár napokig is ehetsz otthon.
15. Nap – Szerezz be néhány leveles zöldet
Elértél a 30 napos tiszta étkezési kihívás feléhez – szép munka! Mostanra már biztosan találtál magadnak néhány olyan zöldséget, amit szívesebben fogyasztasz a többinél. Ezeket mindenképpen eszegesd is tovább szorgosan, de ne felejtsd el új ízekkel is gazdagítanod étrendedet. Próbálj ki tehát néhány új leveles zöldséget (például egy kiadós saláta formájában)!
16. Nap – Válaszd mindig a teljes kiőrlésű gabonákat
A teljes kiőrlésű termékek tele vannak polifenolokkal, azaz olyan antioxidánsokkal, amelyek a feldolgozás során elvesznek a különböző gabonatermékekből. Ezek nem csak egészségesebbek, hanem laktatóbbak is, és elfogyasztásuk után tovább érzed majd telinek a hasadat. Paradicsommal, avokádóval és hagymával is fogyaszthatod, hogy csak néhány lehetőséget említsünk.